فعالیت شهید مدافع حرم، محمد بلباسی در قرارگاه جهادی علمدار به روایت تصویر

فعالیت شهید مدافع حرم، محمد بلباسی در قرارگاه جهادی علمدار به روایت تصویر

بسم الله الرحمن الرحیم

دلنوشته ای تقدیم به شهدای مدافع حرم؛ ویژه تقدیم به علمدار جهادی شهید محمد بلباسی

وَلاتَحْسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللّهِ امواتا،بَل احیاءُ عِنْدَ رَبِّهمْ یُرْزَقون

گمان مبر آنان که در راه خدا شهید شدند؛مرده اند!آنها زنده اند و نزد پروردگارشانند و متنعمند به انعام او

سلام خدا بر خون خدا، حسین (ع) سرور آزادگان و امام شهیدان، سلام بر بدن تکه تکه و به خون افتاده اش، سلام بر راه و مکتب او

سلام بر ام المصائب زینب کبری (س). سلام به ذکر اللهم تقبلنا هذا القلیل من القربان، سلام بر قلب صبورش که گفت : ما رایت الا جمیلا …

و سلام بر مجاهدان راه حق، سلام بر مدافعان حریم حرم اهل بیت، شاگردان ممتاز مدرسه ی عشق و ولایت مداری  و غیرت عباس بن علی (ع).

همانان که در این دنیای پر از زرق و برق، دنیای آلوده به زر و زور و تزویر، از همه چیزش گذشتند وبا ندای لبیک یا زینب (س) عاشقانه رفتند تا اسلام ناب بماند، تا عده ای از تبار آل امیه ی ملعون دندان برای بلاد اسلامی تیز نکنند و نقشه ی شوم و واهی برای خود نکشند. تا نشان دهند همواره حق بر باطل پیروز است. اعتقاد راسخ بر پول های کثیف نفتی غلبه می کند و  تا زمانیکه نسل مقاومت و جهاد زنده است، تا زمانیکه فرزندان خمینی کبیر و سربازان سید علی عزیز هستند؛کسی را یارای جسارت به دین و وطن و ناموس نیست.

حاشا از اینکه جوانان مومن و انقلابی مسلمان از ایرانی و افغانی و لبنانی و عراقی و سوری زنده باشند و ببینند نامردانی قصد نابودی اسلام عزیز رادارند و با کینه توزی و دخالت مستکبران عالم پنچه بر چهره ی پاک بلاد اسلامی بکشند.

آری هنوز هستند جوانانی از نسل علی اکبر. هستند شیر مردانی از دیار علویان.از نسل بصیر، طوسی، شیرسوار، کشوری، شیرودی و ۱۰۴۰۰ شهید گلگون کفن مازندران قهرمان. نام آوران لشکر همیشه پیروز و خط شکن ۲۵ کربلا. دلاوران حماسه ی والفجر ۸

بار دیگر نام آشنای بلباسی بر جان دلمان نشست اما این بار با لفظ زیبای شهید مدافع حرم.

چقدر زیباست : مجاهد خستگی ناپذیر، خادم الشهدا شهید مدافع حرم محمد بلباسی.

کسی که به اعتراف همگام اسوه ی تلاش و مجاهدت بود و در هر عرصه ای که حضور می داشت پیشگام بود و خستگی برایش معنا نداشت.

کسیکه از دورترین نقاط محروم مازندران تا آذربایجان و خوزستان نام او را شنیده اند. گاهی در قامت جهادگری دلسوز که سودای خدمت گذاری به مردم و محرومیت زدایی در سر دارد و گاهی نیز در ردای زیبای خادمی شهدا.

فرقی نمی کند همه چه جهادگران، چه خادمین شهدا ( در یک کلام بسیجیان روح الله )، او را به خلوص و صفا و خستگی ناپذیری می شناسند.

در نهایت نیز اجر و مزد سال ها تلاش مبارزه گونه و مجاهدت خالصانه را کیلومتر ها دور از خاک کشورش در دفاع از حرم زینب کبری سلام الله علیها گرفت. اما او درس گرفته ی مکتب امامی بود که می گفت : جنگ ما جنگ عقیده است و مرز و جغرافیا نمی شناسد. او رفت تا دشمن دنیِ جنایتکار، خود را به خاک ایران عزیز نرساند.

اکنون در یکی از مهم ترین گذرگاه های تاریخ، زمانی که حق وباطل در هم آمیختند و هر کسی پای در این میدان نمی گذارد مگر آنکه دلداده ی این راه و مکتب باشد و در این مسیر از همه ی خوشی ها و تعلقات دنیایی دل بریده باشد.

محمد بلباسی عزیز ؛ روحت قرین رحمت واسعه ی الهی باد و همنشین اولیای الهی باشی. ما یاد تو، راه تو و مسیری که در آن شهید شدی را هرگز فراموش نخواهیم کرد و یقین بدان از این پس با تلاش و همت مضاعف در راه اسلام و منویات مقام عظمای ولایت گام بر میداریم تا قدر دان خون پاک تو باشیم.

دل نوشته ای که دشمن هم باید بداند!

شهید آوینی

«… ما وارث انبیاء هستیم و آیات اللهی آفرینش انسان در وجود ماست که معنا می یابد. ما از مرگ نمی ترسیم که مرگ ما شهادت است. و شهادت حیات عند رب…عقل های محجوب و آینه های غیر اندود فطرت بشر غربی، چگونه خواهد توانست که معنای حیات عند رب را در یابد. حیات عند رب،نقطه ی پایان معراج بشریت است،که به آن جز با شهادت دست نمیتوان یافت. ماییم که بار تاریخ را بر دوش گرفته ایم،تا جهان را به سرنوشت معطوف خویش برسانیم…خون سرخ ما فلقی است که پیش از طلوع خورشید عدالت بر آسمان تقدیر نشسته است… ما در رکاب امام حسین،علیه سلام،جنگیده ایم… ما بی وفایی کوفیان را جبران کرده ایم.…»

 

 

شهید محمد بلباسی از موسسین قرارگاه جهادی علمدار بود که در این سال ها برادرانه همراه و همگام با جهادگران قرارگاه علمدار مجاهدت میکرد و سرانجام در ۱۷ اردیبهشت ماه ۹۵ در جبهه خانطومان سوریه به درجه رفیع شهادت نائل شد.

به رسم برادری تصاویری از فعالیت این شهید بزرگوار در سال های فعالیت در قرارگاه جهادی علمدار را منتشر میکنیم.

 

اردوی جهادی مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی، تابستان ۹۱

۳ (۲)

۴ (۱۰)

۲ (۱۳)

۲ (۲۹)

۴ (۹)

۴ (۱۱)

۲ (۱۵)

 

۲ (۳۷)

۴ (۱۱)

۲ (۴۶)

۴ (۱۳)

۴ (۲۴)

۴ (۷۹)

۴ (۹۳)

۴ (۱۱۰)

۴ (۱۲۱)

۱۱ (۴۵)

۱۱ (۵۸)

۱۱ (۶۰)

۱۱ (۱۱۸)

۱۲ (۱۳)

۱۶ (۶۰)

۱۶ (۷۱)

IMG_20160507_210540

 

 

اردوی جهادی شهرستان شادگان استان خوزستان نوروز ۹۴

 

IMG_5252

IMG_5248

 

 

IMG_5232

 

 

اردوی جهادی شهرستان شادگان استان خوزستان نوروز ۹۵ (آخرین دیدار جهادگران علمدار با شهید محمد بلباسی)

DSC_9291

DSC_9302

DSC_9304

DSC_9310

DSC_9314

DSC_9315

DSC_9320

DSC_9425

DSC_9458

IMG_3192

IMG_3201 (2)

IMG_3148

IMG_3201

2 comments

 • با سلام وقبولی طاعات وعبادات. برای اردوی جهادی تابستان قرارگاه ثبت نام از چه زماتی اغاز خواهد شد؟زمان ومقصد وشرایط ان به چه ترتیبی خواهد بود؟من در اردوی نوروز ثبت نام کردم ولی توفیق اعزام نداشتم یعنی تماسی دریافت نکردم.به همیت خاطر خاستم از اردوی تابستان قرارگاه مطلع بشم که اگه بشه توفیق خدمت گزاری داشته باشم.با تشکر

  Reply
  • با سلام
   قرارگاه علمدار تابستان امسال به طور مستقیم برگزاری اردوی جهادی اختصاصی نخواهد داشت و به پرورش و کمک محتوایی جهت قوی تر شدن گروه ها خواهد پرداخت.

   Reply

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *