مصاحبه با علی اصغریان مسئول اردوی جهادی نوروز ۹۶ قرارگاه علمدار مازندران

photo_2017-03-27_14-13-03

۱٫ معرفی خود و بیان اهداف کلی قرارگاه علمدار در سال های اخیر؟
اینجانب علی اصغریان متولد ۱۳۷۲ دانشجوی رشته فیزیک هسته ای در مقطع کارشناسی ارشد قرارگاه علمدار به عنوان یکی از مجموعه های برتر در حوزه محرومیت زدایی و با تجربه ی شش ساله ی حضور در مناطق محروم استان خوزستان در ایام نوروز و کسب عناوین برتر در حوزه اشتغالزایی و بهداشت و درمان توانسته خدمات شایانی را به هم وطنان خوزستانی و مازندرانی ارائه نماید.
۲٫ معرفی منطقه فعالیت امسال و چگونگی شناسایی منطقه فعالیت جهادی اردوی امسال؟
پس از بررسی و شناسایی ها، بخش چلو از توابع شهرستان اندیکا نهایتا مورد تایید دست اندرکاران قرارگاه قرار گرفت. البته لازم به ذکر است که عواملی همچون محرومیت، ظرفیت اجرای پروژه های مختلف در منطقه، مسئولین و اهالی منطقه و توان اجرای طرح های چند ساله جزو شاخصه های انتخاب منطقه چلو بوده است.
۳٫ چگونگی تقسیم کارگروه ها و اهداف و فعالیت آن ها(برنامه های از قبل تعیین شده)؟
بر اساس برنامه ریزی و تجربیات سنوات گذشته، پنج عرصه ی عمرانی، بهداشت و درمان، فرهنگی، آموزشی، اشتغال زایی جزو عرصه فعالیت های امسال می باشد. با توجه به دو مرحله شناسایی صورت گرفته و از بین افراد ثبت نام کننده افراد مستعد و توانمند انتخاب شده و در طول دوره برنامه های از پیش تعیین شده را اجرا نمودند.
۴٫ با توجه به اهداف و برنامه های قبلی کارها تا چه مرحله ای پیش رفت؟ و تا پایان اردو به چه حد نصابی در کارگروه های مختلف خواهد رسید؟
به لطف الهی با توجه به تجربیات ارزنده و حضور نیروهای توانمند و مجرب و حمایت و مشاروه افراد باتجربه به کلیه اهداف اولیه اردو یعنی شناسایی و پایش دقیق منطقه از لحاظ ظرفیت های مختلف و نیز اجرای پروژه های برنامه ریزی شده محقق شده و به امید خداوند متعال باقی مانده ی طرح ها در ادامه ی سال اجرایی خواهد شد.
۵٫ توضیح کلی و اجمالی در مورد اردوی جهادی امسال از آغاز تا پایان؟
اردوی جهادی امسال به عنوان برنامه ریزی و شناخت ظرفیت های مختلف بوده است.
۶٫ توجه و نگاه مسئولین به اردوی امسال چگونه بوده و چه کسانی کمک و با بچه ها دیدار داشتند؟
به لطف خدا مسئولین استان مازندران و خوزستان که هر ساله جزو حامیان و مشاوران قرارگاه بودند و امسال نیز در حوزه های مختلف حمایت های خود را ادامه دادند خصوصا مسئولین شهرستان اندیکا همچون امام جمعه، فرماندهان ناجا، سپاه شهرستان، بخشداری چلو و… نیز به عنوان حامیان خوب این اردو بودند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *