سفره هفت سین جهادگران بار دیگر در کربلای ایران پهن خواهد شد

سفره هفت سین جهادگران بار دیگر در کربلای ایران پهن خواهد شد

هادی قموشی رامندی، مسئول قرارگاه جهادی علمدار استان مازندران در گفت‌وگو با روابط عمومی قرارگاه جهادی علمدار با اشاره تشکیل قرارگاه جهای علمدار گفت: قرارگاه جهادی علمدار سال ۱۳۹۰ توسط جمعی از دانشجویان انقلابی و بسیجی مازندران تشکیل شد. هدف از تشکیل این قرارگاه، زمینه سازی برای ظهور حضرت حجت (عج) و تربیت نیروی هم طراز انقلاب اسلامی است. شهید مدافع حرم محمد بلباسی، شهید والامقام، علمدار جهادی مازندران، یکی از تاثیرگذار‌ترین افراد برای تشکیل این قرارگاه بود.

رامندی تصریح کرد: این قرارگاه در جهت کمک به محرومین و مستضعفین و حضور در مناطق محروم و کم برخوردار، فعالیت‌هایی از قبیل عمرانی و سازندگی، بهداشت و درمان، اشتغال‌زایی و اقتصاد مقاومتی، فرهنگی و آموزشی انجام داده است که طی شش سال فعالیت مجدانه و مجاهدانه در زمینه‌های مذکور در استان‌های مازندران و خوزستان و نیز در جریان بازسازی مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی، موفق به کسب مقام دوم در جشنواره ملی حضرت علی اکبر (ع) در بخش فعالیت‌های اجتماعی شد که ماحصل این فعالیت‌ها حضور نماینده قرارگاه به عنوان نماینده جهادگران کل کشور و ارائه گزارش در محضر رهبر معظم انقلاب بود.

وی در مورد فعالیت‌های انجام شده توسط این قرارگاه تصریح کرد: این قرارگاه طی چند سال پیاپی به عنوان گروه جهادی برتر استانی و کشوری انتخاب شد و توسط جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران و رئیس سازمان بسیج مستضعفین مورد تقدیر قرار گرفت.

مسئول قرارگاه جهادی علمدار استان مازندران افزود: از جمله فعالیت‌های عمرانی این قرارگاه می‌توان به عملیات پِی‌کنی، بتن‌ریزی و اسکلت‌بندی شش واحد مسکونی  در جریان بازسازی مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی، نوسازی یک واحد منزل مسکونی و احداث سه چشمه سرویس بهداشتی در منطقه دارخوین استان خوزستان، احداث دو مسجد در شهرستان شادگان استان خوزستان، بهسازی و رنگ‌آمیزی مدرسه در شهرستان بابل استان مازندران و شهرستان شادگان استان خوزستان، احداث سه واحد خانه محروم در استان مازندران و یک واحد در استان خوزستان، احداث یک مدرسه ابتدایی در مناطق محروم استان خوزستان، احداث دو مدرسه ابتدایی در استان مازندران، دو مورد پروژه آبرسانی شهرستان بابل استان مازندران و… اشار کرد.

رامندی خاطرنشان کرد: این قرارگاه همچنین در زمینه اشتغالزایی دست‌آوردهایی، چون آموزش ساخت دستگاه جوجه‌کشی و دستگاه خشک‌کن میوه با کمترین هزینه، آموزش غنی‌سازی و اصلاح مواد غذایی و علوفه دامی، برگزاری کلاس‌های آموزش قالی بافی، گلیم بافی، گلدوزی و … داشته است.

مسئول قرارگاه جهادی علمدار استان مازندران درمورد کارگروه‌های فرهنگی_آموزشی و بهداشت و درمان بیان کرد: در زمینه فرهنگی و آموزشی، برگزاری مراسمات مذهبی (دسته‌های عزاداری، جشن‌های مذهبی و…)، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی و اهدای جوایز مناسب و برگزاری جلسات مهارت‌های زندگی و مشاوره توسط اساتید مجرب و همچنین در زمینه بهداشت و درمان، قرارگاه فعالیت‌هایی، چون پایش سلامت، تست قند و فشارخون،ویزیت و توزیع رایگان دارو، پیگیری و درمان بیماری‌های خاص، برگزاری کلاس‌های آموزش بهداشت و کمک‌های اولیه و … انجام داده است.

رامندی با اشاره به فعالیت‌های مجاهدانه این قرارگاه در عرصه‌های گوناگون اظهار داشت: فعالیت‌های این قرارگاه بیشتر در استان‌های مازندران و خوزستان بوده است که معمولا ایام عید نوروز را در استان خوزستان و بقیه‌ ایام سال را در مازندران خدمت رسانی می‌کنند و ان شاءالله سفره هفت سین جهادگران علمدار امسال در کربلای ایران پهن می‌شود.

وی گفت: برنامه‌های این قرارگاه برای حضور در یک منطقه که بعد از چند دوره شناسایی صورت گرفته، برای چهار یا پنج سال به صورت طرح اعتلا است که دوره اول آن در منطقه شادگان استان خوزستان بوده و از سال گذشته به مدت چهار الی پنج سال در بخش چِلو شهرستان اندیکا در این استان است. این‌ها تنها گوشه‌ای از فعالیت‌های مجاهدانه این قرارگاه در عرصه‌های گوناگون بوده است.

مسئول قرارگاه جهادی علمدار استان مازندران در خاتمه با اشاره به کمک‌رسانی به زلزله زدگان استان کرمانشاه گفت: ان‌شاالله در آینده‌ نزدیک یک گروه تخصصی عمرانی به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه اعزام خواهیم کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *