سردار ملکی: این جهادگران عاشق اسلام هستند

سردار ملکی: این جهادگران عاشق اسلام هستند

سردار ملکی در حاشیه بدرقه جهادگران قرارگاه جهادی علمدار استان مازندران جهت اعزام به مناطق محروم استان خوزستان اظهار داشت: امروز شاهد اعزام صد نفر از برادران و خواهران دانشجوی دانشگاه‌های استان مازندران به مناطق محروم شهرستان اندیکا هستیم. جایی که شاید بعضی از مردم حتی اسم این شهرستان را نشنیده باشند. منطقه محرومی که در واقع وقتی انسان به آنجا می‌رود غصه می‌خورد که زیر این سرزمین نفت و گاز است و روی زمین آب بسیار فراوان ولی مردم هنوز در فقر فرهنگی و اقتصادی و سیاسی و حتی عمرانی هستند. مسئولین استان خوزستان باید بیشتر توجه کنند، باید بیشتر حساس باشند، باید بیشتر حضور پیدا کنند. این مردم سرمایه نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و ما بدون آن‌ها، ماهی بدون آب هستیم. در واقع همین عشایر هستند که با تولید گوشت بخشی از اقتصاد کشور را تأمین می‌کنند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مازندران در خصوص عقب افتادگی استان‌های مرزی علی‌الخصوص استان خوزستان تصریح کرد: ۴۰ سال از عمر با برکت نظام جمهوری اسلامی ایران گذشته است، دیگر نباید گفت که آقا کم کاری اتفاق افتاده است. ۴۰ سال گذشته. در این مدت ما گروه‌های جهادی قوی همچون جهاد سازندگی داشتیم. جهاد سازندگی نقش یک وزارت‌خانه را داشت. تمام وزارت‌خانه‌های دولت در روستاها جهاد سازندگی بود. اگر این نهاد انقلابی که یک نهاد بسیار قوی بود کارش ادامه پیدا می‌کرد، این مشکلات را واقعا نداشتیم. باید حساسیت ایجاد کرد و جهاد سازندگی را دوباره زنده کرد.
وی خاطر نشان کرد: به نظر من هم مسئولین کشوری مقصر هستند و هم مسئولین استانی. بخصوص مسئولین استانی که باید پاسخگو باشند چرا در بعضی مناطق استان انسان و دام باید در یک اتاق زندگی کنند؟ رفته بودم در مکانی برای سلام و احوالپرسی وقتی به آقایان دست دادم دیدم خانمی جلو آمد و دستش را دراز کرد! گفتم خیر این اشتباه است. این یعنی فقر، یعنی فقر فرهنگی. در خانه‌ها ماهواره وجود دارد ولی تلویزیون جمهوری اسلامی آنجا جواب نمی‌دهد. این یعنی مدیرکل صدا و سیمای استان خوزستان مقصر است و باید پاسخگو باشد. بعلاوه آن مدیرکل صدا و سیمای کشور نیز مقصر است. باید توجه بکنند.
وی افزود: باید به یاری پروردگار یک ردیف بودجه برای گروه‌های جهادی بگذاریم و آن‌ها را تقویت کنیم. ما نمی‌خواهیم بگوییم که مسئولین کار نمی‌کنند، ما می‌خواهیم این کم‌کاری‌ها برچیده شود. در یک جای سفید اگر یک لکه سیاه باشد توجه‌ها را به خودش جلب می‌کند. اگر در جمهوری اسلامی پس از چهل سال مناطق محرومی مثل اندیکا وجود داشته باشد، این همان لکه سیاه است.
سردار ملکی در پایان در خصوص تلاش‌های خالصانه گروه‌های جهادی اظهار داشت: این دانشجویان با پای دل در این ایامی که اکثر مردم شریف ایران درحال مسافرت هستند و دید و بازدید می‌کنند، خانواده و لحظه تحویل سال را بیخیال می‌شوند و در این مناطق با گروه‌های مختلف مشغول خدمت رسانی به مردم می‌شوند. این مایه تقدیر و تشکر است و من از اینجا دست تک تک این عزیزان را می‌بوسم. نیروی انسانی هر کشور سرمایه آن کشور است. همین دانشجویان عزیزمان که این کارها را انجام می‌دهند در آینده هم صد در صد مدیران خوبی برای جامعه خواهند بود. این‌ها عاشق نظام هستند، عاشق ایران هستند، عاشق مردم هستند و از همه بالاتر عاشق اسلام هستند. این مایه افتخار است و باید تشکر کرد از این جوانان.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *